Hoolitse oma liigeste tervise eest

Hoolitse oma liigeste tervise eest
Kevadel ja suvel lausa kisub õue liikuma. Ka spordiklubid on taas avatud. On igati tore, kui leiame taas tee spordi juurde. Siiski ei tasu unustada, et meie liigesed saavad sportides suurema koormuse. Seetõttu tuleks suuremat tähelepanu pöörata ka oma liigeste tervise eest hoolitsemisele. Ja see on oluline igas vanuses.
 
Jalutuskäigud koeraga või tempokam tervisekõnd, jooksmine, jalgrattasõit, pallimäng pere või sõpradega – päevad on pikad ja jõuab palju. Ühtlasi suureneb ka liigeste koormus.
 
Eriti veel siis, kui kevadega ärkab meis tervisesportlase võistlusvaim ja sünnib otsus end kiiresti maratonivormi treenida.
 

Liikumine on liigestele kasulik.


Kuid liigeste tervise seisukohast on mõistlik alustada tasa ja targu ning lähtuda oma sportlikust vormist, kehakaalust ja treenituse tasemest. Liikumine on tervislik ikka siis, kui üle ei pinguta.
 
Kui liigesed annavad endast märku, on kasulikum valida sujuvate liigutustega spordiala, mis neid vähem koormab – käimine, matkamine, kepikõnd, jalgrattasõit, ujumine, jooga, golf jm. Liikumist pakuvad näiteks ka aktiivsed aiatööd. Kui oskused lubavad, sobivad hästi ka ratsutamine, aerutamine, rulluisutamine, rullsuusatamine või hoopiski tai chi.
 
Lisaks liikumisele on liigestele vajalik ka täisväärtuslik toitumine ja piisav vedelikutarbimine. Oma toiduvalikut võib täiendada toidulisanditega, et tagada kõikide vajalike toitainetega varustatus.
 
Kollageen on liigeste ja ka mitmete teiste kudede oluline koostisosa. Vanusega aga organismi kollageenitootmine väheneb. Vitamiin C aitab kaasa kollageeni tootmisele organismis ning seeläbi liigeste ja luustiku tervisele.  Walmark Super Collagen Complex sisaldab lisaks C-vitamiinile ka I ja II tüübi kollageeni. See kompleksne toidulisand aitab olla aktiivne ja nautida liikumist.
 
Lisaks on Walmarki tootesarjas tõhusas annuses C-vitamiin – Walmark Super Vitamin C. Prolongeeritud ehk pikatoimeline tabletivorm võimaldab organismil C-vitamiini paremini omastada.  
 
Veel rikkalikumad spetsiaalsed liigeste toidulisandid on Proenzi ArthroStop tootesarjas. Kõik need tooted on müügil apteekides üle Eesti.
 
Tunne liikumisest rõõmu! Walmark on sinu tervise toetaja igal aastaajal.  
 
Tagasi artiklite juurde

Populaarsemad artiklid