D-vitamiin on kasulik. Aga mida see sinu jaoks tähendab?

D-vitamiin on kasulik. Aga mida see sinu jaoks tähendab?
D-vitamiin on kasulik. Aga mida see sinu jaoks tähendab?
 
Meie kliimavööndis on suvi üürike ja ülejäänud osa aastast pikk. Päikeselisi rannailmasid ei ole kaugeltki iga päev ka kõige kaunimal suvel. Rääkimata sellest, et tihti oleme sel ajal hoopis tööl. Suuremalt jaolt omastab inimene D-vitamiini aga just päikesekiirgusest, mis peaks katmata nahapinda hellitama. Kuid siin tuleb mängu naha tervise jaoks hädavajalik päikesekaitsekreem...
 
Päikesevitamiiniks kutsutav D-vitamiin on aga elutähtis toitaine. Ilma piisavas koguses D-vitamiinita ei suuda me tervena püsida ja vajame seda vajalikku vitamiini palju suuremas koguses, kui seda tavaliselt saame.  
 
Erinevad uuringud näitavad paraku üsna sarnaseid tulemusi – ligikaudu 70% inimestel nii Eestis kui mujal Euroopas on D-vitamiini tase organismis normist madalam.  
 
Kuidas siis päikesevitamiini hankida, kui päikest napib? Loomulikult saab seda ka toidust. Probleem on aga selles, et toidus leidub D-vitamiini väga väikeses koguses ja mitte sellisel kujul, nagu meie keha seda vajab. Tõsiasi on see, et D-vitamiini toidust piisavas koguses saada ei olegi võimalik.  Seetõttu soovitavad arstid üksmeelselt D-vitamiini lisaks tarvitada.  
 
Walmark Mega Vitamin D sisaldab tõhusas annuses D3-vitamiini – see on just see D-vitamiini vorm, mida keha päikesekiirgusest sünteesib.
 
Walmark Mega Vitamin D on saadaval nii 2000IU kapslite kui ka suukaudse sprei kujul, ning 4000IU Forte kapslitena. Suukaudne sprei on uudne ja eriti mugav viis D-vitamiini võtmiseks, see sobib alates 1 aasta vanusest ja loomulikult täiskasvanutele, sest 2000IU on optimaalne annus. Pisikesed õlikapslid sobivad samuti kogu perele.
 
Mega Vitamin D on abiks aastaringselt, sest ka suvel on päikeselisi päevi napilt ja me ei veeda neidki enamasti rannas. Sügisest kevadeni on aga D-vitamiini lisaks võtmine hädavajalik.
 
D-vitamiin on oluline enamike keha funktsioonide puhul, see aitab kaasa lisaks immuunsüsteemile ka luustiku, hammaste ja lihaste normaalsele toimimisele ning sel on ka muid olulisi ülesandeid. Ilma D-vitamiinita lihtsalt ei saa!   
 
https://www.sciencedaily.com/releases/2012/01/120110102058.htm

 
Tagasi artiklite juurde

Populaarsemad artiklid